Apatinke obezbedile plasman u mini ligu

Odbojkašice Apatina ostvarile su značajnu pobedu u duelu sa drugom ekipom subotičkog Spartaka, od 3:2. Susret je trajao punih 130 minuta i vođena je bespoštedna borba u kojoj su Apatinke morale da jure zaostatak od 1:2 u setovima, ali su na kraju pokazale zašto su vodeće na tabeli Prve lige Sever.

Utakmica je dobro počela za domaći Apatin, jer su odbojkašice dobile prvi set sa 25:19, a onda su gošće slavile u naredna dva seta sa 21:25, 22:25, da bi završnica susreta bila dramatična, pogotovo peti set, jer su Apatinke četvrti rešile u svoju korst sa 25:20. Peti, odlučujući set završen je sa 15:13 i to je rezultat koji je obezbedio Apatinkama igranje u mini ligi za titulu  prvaka. U narednom kolu, one gostuju u Vrbasu.