Apatinski trkači se i proteklog vikenda okitili medaljama

Atletika - Apatin

Intenzivno učešće na takmičenjima širom zemlje i regiona, članovima Atletskog kluba „Apatin“ donosi i vrhunske rezultate.

Nakon što se okitio šampionskom i vicešampionskom titulom na Prvenstvu Srbije, Đuro Borbelj je pobedio i na 3. TSM Sarajevskom polumaratonu, a u cilj je utrčao posle sat i osam minuta, nepunih 50 sekundi pre drugoplasiranog Ivana Dračara. Bronzanu plaketu u Sarajevu uzeo je apatinski atletičar Denis Firulović.

Aleksandar Stajić je, u Sarajevu, u trci na 5 kilometara, u cilj ušao sedmi, a Nemanja Đurić osamnaesti.

U Sarajevu je održana i maratonska trka od 42 kilometra, a ovu dugu stazu uspešno su savladali Kop Bahadur Gurung i Predrag Aničić.

Pored toga, u Konjicu je održan 4. Konjički cener na 10 kilometara i u trci štafeta. Ovu trku Aleksandar Stajić istrčao je za 37 minuta i tako zauzeo osmo mesto, dok je Milica Marković osvojila četvrto mesto sa odličnim rezultatom od 48 minuta i 7 sekundi.

Zoran Škorić je učestvovao na Ultra trejl trci Tara na 66 kilometara i u konačnom skoru bio 38. u konkurenciji od oko 400 učesnica.

Na 9. Adrenalin trci sa preprekama na 14 kilometara, Dušan Krstić je osvojio drugo mesto, među preko dve stotine trkača.