Bezdanci se sa Prvenstva Srbije u kajaku vratili sa devet medalja

Bezdan - KK Dunav, Horvat

U Beogradu je, na Adi Ciganliji, održano Prvenstvo Srbije u kajaku, a među učesnicima se našao i bezdanski Kajak klub „Dunav“. Bezdanci su se kući vratili sa devet medalja, a pobedu su poneli i ekipno.

U trkama na 500 i 1000 metara, Žofi Horvat je ponela titulu prvakinje, a Anja Loknar je u navedenim trkama zauzela drugo mesto. U paru, Horvat i Loknar su pobedile u trci na 1000m.

U trci na 500m je Vuk Perović zauzeo drugo mesto, a Čapo u trci na 1000m je bio treći. U paru su trijumfovali u trci na 1000m. Na istoj deonici, grupa Čapo, Perović, Kolar i Štaub su takođe trijumfovali.

U kadetskoj konkurenciji, Žofi Horvat okitila se sa tri zlatne medalje i to u pojedinačnoj konkurenciji u trkama na 200, 500 i 1000m. Srebrnu medalju u trci na 1000m je osvojila Eleonora Nađ, a u trci na 500m zauzela je treće mesto.

Mihajlo Dadić je osvojio treće mesto u trci na 200m, a grupa Dadić, Perović, Čapo i Kolar trijumfovala je u najdužoj trci.

Juniorski predstavnici ostvarili su sledeće rezultate: Nikolas Andrić drugo mesto u trci na 1000m, treće mesto u trci na 500m, a sa Dadićem u paru treće mesto u trci na 200m. Dženifer Bošnjak osvojila je srebrnu medalju u trci na 1000m, dok je Eleonora Nađ uzela bronzu u istoj trci.