Bosnić prelomio derbi između „Poleta“ i „Radničkog“

sport

Derbi pretposlednjeg kola somborskog prvog razreda između „Poleta“ i „Radničkog“ završen je minimalnom pobedom domaćeg tima. Strelac pobedonosnog gola za Sivčane bio je Miloš Bosnić u 67. minutu utakmice. Ovog pobedom, „Polet“ je izbio na drugu poziciju na tabeli sa dva boda manje u odnosu na sastav „Dinama 1923“ iz Bačkog Brega, koji pobedom nad Šantićem izbio na prvo mesto sa realnim izgledima da pobedom u poslednjem jesenjem kolu obezbedi sebi naslov jesenjeg prvaka.

Najinteresantnije je bilo u Srpskom Miletiću, gde je viđeno pet pogodaka. Domaćin je slavio nad gostima iz Kljajićeva sa 3:2. Gosti su poveli golom Vukašinovića već u 11. minutu. Samo dva minuta kasnije Rančić je izjednačio. Domaćin je poveo u drugom minutu nastavka pogotkom Dekanja, da bi Vukašinović izjednačio u deset minuta kasnije. Konačan rezultat utakmice postavio je Bojan Macanović u 61. minutu meča.

U odžačkom derbiju, OFK „Odžaci“ su sigurno slavili nad „Borcem“ iz Bačkog Gračaca.