Brežani dobili Sivčane

fudbal - lopta

Derbi somborskog prvog razreda završen je pobedom gostuju iz Bačkog Brega. Sva tri gola na meču viđena su u prvom delu susreta. Domaćin je poveo pogotkom Miloša Milišića u 23. minutu susreta. Desetak minuta kasnije iskusni Damir Bogunović poravnao je rezultat, da bi potpuni preokret stigao dva minuta pre odlaska na odmor kada je Jovan Čvokić postigao ispostaviće se pobedonosni pogodak za Brežane.

„Radnički“ je savladao ekipu iz Deronja sa 3:0, ali treba istaći da su gosti doputovali na meč sa samo osam igrača. „Polet“ iz Rastine „demolirao“ je „Mladost“ iz Kruščća sa 11:1. Petostruki strelac za Rastince bio je Milan Gradinac. Nemanja Šarić je postigao tri gola, dok su se u strelce upisali i Mihajlo Bezbradica, Banda i Čuljak.

Kordunaši su minimalno dobili ekipu iz Lemeša golom Marka Čekeliša, dok su fudbaleri Šantića remizirali (4:4) na gostovanju u Bačkom Gračacu. Strelci za goste bili su: Danilo Milićević, Aleksandar Sjeran, Srđan Pejak i Božidar Babić.

Narednog vikenda, ekipa „Aleksa Šantića“ ugostiće „Radnički“, „Dinamo 1923“ će dočekati OFK „Odžake“, dok će u Svetozar Miletiću gostovati „Borac“ iz Bačkog Gračaca. Rastinci putuju je Deronje, dok će „Kordun“ odmarati.