„Crno – beli” primili sedam golova u Ratkovu

Fudbal - lopta

Fudbaleri „Žaka“ doživeli su težak „debakl” na startu novog područnog prvenstva. Jedini somborski predstavnik u PFL Sombor poražen je na gostovanju u Ratkovu sa 7:0. Utakmica je bila rešena već nakon prvog dela, kada je domaćin stekao četiri gola prednosti. U nastavku susreta su rutinski meč priveli kraju. Domaćin je poveo u 17. minutu golom iskusnog napadača Vuka Đokića. Nakon pola časa igre, Aleksić je duplirao vođstvo, da bi u poslednja četiri minuta prvog dela Filip Milunović i ponovo Đokić doneli svom timu velikih 4:0. U nastavku meča u strelce su se upisali Aleksić, te rezervisti Trifunović i Stojanović.

Žakovci imaju sedam dana da stabilizuju i oporave od visokog poraza. U subotu, verovatno na Gradskom stadionu u Somboru, ugostiće ekipu „ČSK-a“ iz Čelareva.