Damjana Perenčević srebrna na Trci prijateljstva u Kuli

Sportisti

Ovogodišnje izdanje “Trke prijateljstva” u Kuli okupilo je ukupno 800 takmičara, koji su se nadmetali u trkama na 5 i 10 kilometara, a jedan od učesnika bio je i Atletsko-rekreativni klub „Somaraton“ Sombor.
Somborski klub je imao 22 predstavnika koja su završila trku, među kojima je najuspešnija bila Damjana Perenčević, koja je ovom prilikom istrčala svoj novi lični rekord, te osvojila drugo mesto u trci na pet kilometara.
Pored Damjane, trku na pet kilometara istrčali su i Konstantin Jerković, Đorđe Rackov, Nataša Stojčić, Ljerka Vukmirović i Jasminka Damjanović, dok je stazu od deset kilometara istrčalo ukupno šesnaest takmičara.