„Đurđin“ izborio plasman u Vojvođanski „Sever“

Fudbal - lopta

Završen je baraž za popunu Vojvođanskih fudbalski liga. Za nas najinteresantniji su bili susreti između „Rusina“ i „Đurđina“ koji su se nadmetali za upražnjeno mesto u Vojvođanskom „Severu“.

Subotičani su nakon pobede na domaćem terenu, identičnim rezultatom, slavili i na gostovanju u Ruskom Krsturu. Pred oko hiljadu gledalaca, pitanje pobednika je rešeno u drugom delu meča. „Đurđin“ je poveo polom Panića u 73. minutu utakmice, da bi samo pet minuta kasnije, rezervista Balać duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat meča postavio je iskusni vezista domaćeg tima Janko Kulić pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena. „Đurđin“ je ukupnim rezultatom 4:2 izborio prolaz u VFL „Sever“, gde će se pridružiti ostalim predstavnicima subotičkog okruga: Bačkoj 1901, Preporodu iz Novog Žednika i Radničkom 1905 iz Bajmoka.

Treba napomenuti i da su FK „Rusanda“ iz Melenaca i FK „Hajduk“ iz Beške novi članovi Vojvođanskog „Istoka“, odnosno „Juga“.