Dve medalje za KK “Somborac”

KK Somborac

Na državnom prvenstvu za poletarce, pionire i nade u sportskom karateu, takmičari karate kluba “Somborac”, iako u nepotpunom sastavu, nastavili su davno započet trend ostvarivanja značajnih sportskih dostignuća.

Učenici su osvojili dve medalje na Prvenstvu Srbije, koje je održano u Mladenovcu, u organizaciji Karate federacije Srbije.

Šampion Srbije za 2023. godinu, postao je Vedran Jurić. Nakon četiri ubedljive pobede osvojio je zlatnu medalju u disciplini pioniri kate pojedinačno. Srebrnu medalju u kategoriji pionirki kate pojedinačno osvojila je Mari Stoiljković-Novković, dok je pionir Filip Krizmanić zauzeo je 5. mesto.