FK VOJVODINA (Bačko Gradište) – FK RADNIČKI 1912 4:4 (4:2)

Strelci: Jelić (3) i Prodanov za Vojvodinu Avdić (2), Slavuljica i Pjošta za Radnički 1912

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912, nakon dvonedeljnih priprema na Paliću na putu ka svom mestu boravka, svratili su u Bačko Gradište gde su odigrali kontrolnu utakmicu protiv domaće Vojvodine, lidera Vojvođanske lige Sever.  Somborci su nastupili sa kombinovanim timom u žalji da provere kolike su trenutne mogućnosti svakog pojedinca, jer ova faza pripremnog perioda to iziskuje kako bi se dobila što realnija slika o svakom igraču.

Utakmicu su ukrasili golovi i lepe akcije i prava je šteta što gledaoci nisu mogli biti na igralištu pored Tise, jer su mogli uživati u jednoj fudbalskoj predstavi koja je bila namenjena za proveru svih raspoloživih snaga oba tima.

Prvo poluvreme donelo je dosta radosti Vojvodini, koja je u susret ušla veoma motivisano i već u 3.minutu zatresla mrežu Radničkog 1912. Akciji je predhodila brza polukontra nakon koje je Jelića sa 17-18 metara bio precizan za 1:0.

U 11.minutu stiže odgovor Somboraca. Akciju započinje Šveljo koji dobro upošljava hitronogog Avdića a ovaj u naletu pronalazi usamljenog Pjoštu koji rutinski matira golmana Vojvodine za 1:1.

Samo minut kasnije domaćin ponovo vodi. Raspoloženi Jelić ponovo je izbio sam ispred nemoćnog Pehilja i doveo Vojvodinu u novo vođstvo. Deset minuta kasnije Avdić uspeva da umakne svojim čuvarima i precizno pogodi za novo izjednačenje,2:2!

Nakon tog pogotka činilo se da su Somborci pronašli recept da umire ambiciozne Gradištance, ali nedugo zatim sledi nova nesmotrenost zadnje linije i gotovo identičan gol i het trik Jelića za 3:2. Do kraja poluvremena, u 45. minutu,  Vojvodine preko Prodanova postiže pogodak za 4:2. Nema sumnje da je trener Radničkog 1912 Dušan Jevrić u pauzi između dva poluvremena imao šta da kaže igračima koji su istrčali na teren, pa je u drugom poluvremenu usledila sigurnija igra u odbrani, a to je rezultiralo sa sasvim drugačijim odnosom snaga. Vojvodina do kraja utakmice više nije došla u situaciju da ozbiljnije ugrozi gol Somboraca. Terenska inicijativa i drugačiji pristup igri doneli su adekvatnu nagradu od dva gola. Avdić svojim drugim pogotkom smanjuje na 3:4, a borbeni i agilni Nedo Slavuljica samo nekoliko trenutaka pre poslednjeg zvižduka sudije, postiže retko lep pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 4:4.