Strelci: Damjanović (AG), Milisavljević 2 (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Božić (Tisa). Goronjić, Goranović (Radnički 1912).

Tisa: Tasić, Ivanović, Zolnajić, Ivanov, Božić, Tomišić (Boršoš), Feješ (Orčić), Šinković (Kiš), Jovetić, Damjanović, Crkvenjakov (Pilipović).

Radnički 1912: Ićitović, Unković, Dučić, Šveljo (Goranović), Slavuljica (Lazić), Pjošta (Milisavljević), Stojaković, Pavić (Despoović), Goronjić, Radovanović, Antunić.

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912 odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone i zasluženo slavili sa ubedljivih 3:0 u Adorjanu protiv domaće Tise. Znali su Somborci da im je ovo možda i ključna utakmica za nastavak takmičenja u Srpskoj ligi Vojvodina gde se trenutno usamljeni nalaze na drugom mestu na tabeli i sa velikom dozom optimizma dočekuju naredno kolo kada im u goste dolazi lider Mladost GAT iz Novog Sada.

Sam početak utakmice nagoveštavao je dosta uzbuđenja na obe strane, jer su domaći igrači želeli da ostvare dobar rezultat i na taj način se revanširaju Somborcima za poraz u jesenjem delu sezone, ali su ovoga puta naišli na raspoloženu četu trenera Dušana Jevrića i kapitena Ognjena Švelje koji su držali sve konce u svojim nogama. Radnički 1912 došao je u prednost u 31. minutu kada je Antunić pobegao svojim čuvarima, hteo da uposli Pavića, koji nije stigao do lopte, ali mu je zato pomogao nesmotreni Damjanović koji je poslao loptu u sopstvenu mrežu. Domaći igrači pokušavaju da poravnaju rezultat, ali staro pravilo važi i u ovim novim vremenoma “sreća prati hrabre i ne okreće im leđa”, pa je u sledećem napadu stativa zaustavila šut domaćih napadača.

U drugom delu golman Tise Tasić istakao se u nekoliko navrata, pogotovo kada je zaustavio šut kapitena Švelje u trenucima kada su svi videli loptu u mreži. U 68. minutu verovatno ključni momenat na susretu. Jevrić umesto mladog Pjošte u igru uvodi Milisavljevića, a ovaj mu se odužuje sa dva pogotka sa kojima je overio dobru igru u sigurnu pobedu. Prvi kontakt sa loptom rezervista je pretvorio u pogodak nakon nabačene lopte iz kornera od strane Slavuljice, da bi samo četiri minute kasnije Milisavljavić postigao i drugi pogodak posle dodavanja od strane agilnog i veoma zapaženog Igora Antunića.

U subotu je u Somboru veliki derbi. Radnički 1912 kao drugoplasirani tim na tabeli dočekuje vodeću Mladost GAT i taj susret bi mogao da bude ključan za dalji tok sezone. Novosađani imaju veliku bodovnu prednost, ali to ne umanjuje želju Somboraca da ih savladaju i u neku ruku vrate draž prvenstvu u kome ima još dosta da se igra.