„Grafičar“ poražen u Srbobranu

Rukomet

Somborski rukometni trećeligaši doživeli su nove poraze. Bezdanski „Grafičar“ gostovao je lideru iz Srbobrana. Gosti nisu imali čemu da se nadaju u ovom susretu, samo je bilo pitanje sa koliko će golova razlike biti poraženi. Domaćin je naravno opravdao ulogu favorita i rutinski „deklasirao“ poslednjeplasirani tim lige rezultatom 40:21 (18:10).

U derbiju kola sastali su drugoplasirani i stepenicu niže rangirani „Kljajićevo Čonoplja“ i „Jedinstvo“ iz Bočara. Domaćin je bolje otvorio meč i već sredinom prvog dela stekao je pet golova prednosti. Gosti su prvih pola časa igre zaključili serijom 4:1, te su na odmor otišli sa dva gola zaostatka. U nastavku neizvesno. Već u 36. minutu stiže prvo (13:13) izjednačenje. Rezultatsku klackalicu smo gledali sve do 52. minuta kada igrači Jedinstvo uspevaju da ponovo povedu sa tri gola (20:17) i tako prelome susret u svoju korist. Kapiten gostiju Ilija Neškovski bio je najbolji pojedinac meča sa devet postignutih pogodaka.

Uprkos porazu, ekipa dva sela zadržala je drugu poziciju na tabeli Treće lige Vojvodine A. U narednom kolu, „Grafičar“ dočekuje „Jedinstvo“, dok će „Kljajićevo Čonoplja“ ugostiti drugi tim „Crvenke“.