„Jedinstvo“ osiguralo naslov, „Pikovci“ bolji od „Bratstva“

Fudbal

Dva kola pre kraja prvenstva somborskog drugog razreda, ekipa „Jedinstva“ iz Stanišića obezbedila je prvo mesto i plasman u viši somborski rang. Stanišićanci su ovog vikenda gostovali u Kolutu, gde su teže nego što su očekivali savladali imenjaka. Gosti su poveli već u 5. minutu pogotkom Nikole Pajića. Domaćin je poravnao u 28. minutu golom Strahinje Karalića. Mreže su mirovale sve do 85. minuta kada je iskusni Dragan Bobanac zatresao mrežu Foretića za konačnih 2:1. U isto vreme, „Bratstvo 2019“ je poraženo na PIK-u. „Pikovci“ su poveli već u 2. minutu golom Đurišića. Sredinom prvog dela Zuber je poravnao rezultat. Domaćin je do drugog gola stigao u 75. minutu, a strelac je ponovo bio Đurišić. Pet minuta kasnije rezervista Nenadović postavio je konačan rezultat susreta. „Dunav“ je slavio nad „Panonijom“, dok su „Telečka“ i „Sport“ poraženi od ekipe sa apatinskog salaša, odnosno „Dinama“ iz Sonte.

Narednog vikenda, „Jedinstvo“ iz Stanišića će ugostiti „PIK 2023“, dok će ekipa iz Koluta dočekati „Dunav“ iz Bačkog Monoštora.