Kajakaši „Panonije“ ostvarili odlične rezultate na Državnom prvenstvu u Beogradu

Apatin - kajakaši

U Beogradu je, na Adi Ciganliji, od 14. do 17. septembra održano Prvenstvo države u kajaku i kanuu za sve kategorije.

Ekipa Kajak kluba „Panonija“ je, pod vođstvom Jove Mandića, donela kući nekoliko medalja i pokazala da predan rad daje rezultate.

U najuspešnije takmičarke ovog puta su se svrstale najmlađe sportistkinje ovog kluba, a to su Sonja Urtajl i Anja Kovačević. One su osvojile po tri medalje na Prvenstvu države, i to druga mesta u trci pionirki u kategoriji dvosed na 1000m, prva mesta u trkama dvoseda na 500m i 1000m, a pored ovih medalja Sonja je osvojila 6. mesto u trci pionirki kajak jednosed na 500m, a Anja 8. mesto u trci kadetkinja na 200m.

Dajana Urtajl je osvojila treće mesto u trci juniorki na 200m, kao i peto mesto u trci na 500m. Takmičila se i u dva seniorska finala, gde je u jednom osvojila 5. mesto (trka na 200m), a u drugom 7. mesto (trka na 500m).

Osim navedenih, na Prvenstvu su učestvovali i Marko Kovačević i Aleksandar Lončar, obojica bez plasmana.