Kapetanović nezaustavljiv, „Džoker” slavio

košarkaška lopta

Košarkaši „Džokera“ vezali su drugu pobedu, a treću u poslednjih mesec dana. Juče su slavili (76:99) na gostovanju u Novom Beogradu nad ekipom zemunske „Mladosti“. Gosti su imali više raspoloženih igrača, dobili su tri od četiri deonice, te su zasluženo osvojili nove bodove. Junak pobede bio je Nemanja Kapetanović koji je za 21 minut na parketu postigao 24 poena, uz procenat uspešnosti od čak 80 odsto. Zabeležio je još i četiri skoka i dve asistencije. Pored njega, još četiri igrača je završilo meč sa dvocifrenim učinkom. Zakari Simons je pobedi doprineo sa 14, dok su Aleksa Jugović, Aleksa Brbaklić i Matija Milin utakmicu završili sa po 13 poena.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima, a gosti su tek u poslednja dva minuta serijom 10:2 (Jugović i Vukas po pet poena) stigli do prednosti 19:27. Zemunci otvaraju drugu četvrtinu serijom 8:0 i izjednačuju rezultat (27:27). Do odlaska na odmor, ekipa iz Sombora na krilima raspoloženog Nemanje Kapetanovića (11 poena) i Alekse Brbaklića (7) dolazi do dvocifrene prednosti (+14). U nastavku meča, Džokerovci su imali i preko 20 poena razlike, međutim, samo par minuta opuštanja domaćin je iskoristio da serijom 13:0 prepolovi razliku i smanji na pristojnih 54:64. Somborci su se u finalnoj četvrtini raspucali. Postigli su čak 30 poena, protivnika su sveli na samo 17 poena, te su na kraju zasluženo slavili.

Naredni meč, „Džoker“ igra na domaćem parketu protiv trećeplasirane novosadske „Vojvodine MTS“, u sredu, 22. novembra, od 18 časova.