Krajinović savladao Tabila, Srbija vodi protiv Čilea

Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je Alehandra Tabila sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 7:6) posle dva sata i 26 minuta igre i tako doneo prednost Srbiji protiv Čilea.

Velika borba viđena je u prvom setu. Krajinović je imao brejk prednosti došao do 5:3 a zatim uspeo da set reši u svoju korist. Tabilo je uzvratio u drugom setu iako nije delovalo da će tako biti jer je srpski teniser odlično otvorio set i poveo 2:0.

Krajinović je dobru igru iz prvog ponovio i u trećem setu poveo 3:1, međutim Čileanac se vratio u igru i došao do izjednačenja. Srpski teniser imao je prednost do kraja seta, uspeo je da spase brejk loptu i sačuva vođstvo 6:5. Tabilo je potom dobio gem i došao do taj-brejka u kom je Krajinović došao do dva mini-brejka i četiri meč-lopte od kojih je iskoristio četvrtu i došao do pobede.