Search
Close this search box.

Marković doneo tri boda Radničkom 1912

Fudbalska lopta

Fudbaleri Radničkog 1912 ostvarili su danas važnu pobedu protiv 1. maja iz Rume. Domaćin je dobro ušao u meč i već u 4. minutu zapretio preko Jovanića. Nedugo potom u prilici je bio i Antunić ali je golman gostiju bio na visini zadatka.

U 26. minutu hladan tuš na Gradskom stadionu. Stevanović je nesmotreno startovao u svom kaznenom prostoru srušivši jednog gostujućeg igrača, a sudija bez razmišljanja pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Ugrica, ali je mladi golman Vidaković odličnom intervencijom sprečio vođstvo gostuju. Igrao se 36. minut kada je Glišović proigrao brzonogog Markovića koji sam izbija pred gol Rumljana i sigurno šutira za 1:0. Nije radost dugo trajala jer je već u sledećem napadu gostujuća ekipa preko Aleksića dolaze do poravnanja.

Drugo poluvreme bez izglednih prilika. Domaćin je u finišu pojačao preko Markovića, te u 90. minutu dolazi do drugog gola i pobede.

Sa nova tri boda, „Radnički 1912“ je ponovo izbio na prvo mesto. U narednom kolu igraju sa Radničkim iz Zrenjanina.