RADNIČKI 1912 – JEDINSTVO (Stara Pazova) 3:0 (0:0)

Strelci: Milisavljević 52. i 55. i Lazić 81.

Žuti kartoni: Pehilj, Radovanović (Radnički 1912) – Ragipović (Jedinstvo)

RADNIČKI 1912: Pehilj 7,5, Unković 7, Šveljo 7,5, (Bačić), Slavuljica 7,5, (Dučić), Avdić 7, (Lazić 7), Pjošta 7, (Milisavljević 8,5), Stojaković 7,5, Despotović 7, Goronjić 7, Radovanović 7, Antunić 7,5, (Molnar).

JEDINSTVO: Jovišić 7, Kačar 7, Ragipović 7, Zeljković 6, Mauduš 6, (Milinković), Nikolić 6, Živanović 6,5, (Cimeša), Radosavljević 6, (Lazić), Žilović 6, Aničić 6,5, Marković 6, (Tošić 6)

Igrač utakmice: Luka MIlisavljević (Radnički 1912)

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj inicijativi domaćih igrača koji su u šestom minutu mogli da povedu, ali je golman Jedinstva Lazar Jovišić imao sreće, jer su Radovanović i Pjošta u istom napadu pogodili stativu, odnosno prečku. Gosti su zapretili u 31. minutu preko Zeljkovića čiji je šut sa oko 10 metara golman Somboraca Filip Pehilj bez mnogo napora zaustavio. U poslednjim trenucima prvog poluvremena agilni Antunić nije najbolje zahvatio loptu koja je završila pored stative.

U drugom poluvremenu borbenog Pjoštu zamenio je sve bolji Luka Milisavljević koji je u 52. minutu krunisao sjajnu akciju koju je započeo Slavuljica nabacio loptu do Švelje, a ovaj je glavom prosledio u šesnaesterac Jedinstva gde se našao Milisavljević i u padi je posao u mrežu sasvim solidnog Jovišića. Samo tri minuta kasnije Milisavljević je ponovo u centru pažnje. Ovoga puta glavom šalje loptu u mrežu gostiju nakon što je odlično reagovao na idealno izveden korner od starne Slavuljice. Gosti su pokušali da ublaže poraz, ali u tome nisu uspeli, jer svaka lopta koja je išla ka mreži Somboraca bila je lak plen mladog Pehilja. Konačnih 3:0 postavio je rezervista Lazić u 81. minutu, a asistirao mu je najbolji pojedinac utakmice, dvostruki strelac Milisavljević. On se našao u dobroj poziciji, ali se odlučio da loptu prosledi do Lazića koji sa oko sedam metara nepogrešivo pogađa gol gostiju iz Stare Pazove.

Mada su pobedili fudbaleri Radničkog 1912 ostali su na trećem mestu na tabeli Srpske lige Vojvodina, a u sledećem 29. kolu koje se igra u subotu oni dočekuju 1. Maj iz Rume i to će sasvim sigurno biti jedna kvalitetna utakmica jer su gosti odlična ekipa.