Mitrogol razbio Luksemburžane!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je reprezentaciju Luksemburga rezultatom 4:1 (2:0) u četvrtom kolu kvalifikacija grupe A za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Od prvog sudijskog zvižduka “Orlovi” su stavili do znanja Luksembržanima da ih ništa drugo ne interesuje sem nova tri boda.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija već u 22. minutu došli su do zasluženog vođstva. Sergej Milinković Savić fantastično je uposlio Aleksandra Mitrovića, koji se našao sam pred golmanom gostiju Morisom, a onda ga udracem iz prve rutinski savladao.

Da se Mitrović nalazi u fenomenalnoj formi potvrdio je u 35. minutu kada je duplirao prednost Srbije. Prethodno je Filip Kostić prošpartao po levoj strani, uputio je precizan centaršut, a napadač Fulama glavom poslao loptu u nebranjeni deo gola Luksemburžana i na ovaj način doneo novu radost navijačima Srbije.

Sve do sredine drugog poluvremena mreže su mirovale na obe strane, a onda je rezervista Luksemburga O. Til nakon jedne razmene pasova snažno raspalio sa nekih 16 metara i savladao našeg golmana Predraga Rajkovića.

Samo četiri minute nakon primljenog pogotka Srbija je postigla svoj treći pogodak na meču. Ogroman deo posla kod trećeg gola za Srbiju i ovaj put odradio je najefikasniji golgeter Srbije svih vremena Aleksandar Mitrović, a ono što je on započeo dovršio je odbrambeni igrač Luksemburga Šeno poslavši loptu u sopstvenu mrežu.

Konačan rezultat na meču postavio je štoper “Orlova” Nikola Milenković. Opet je probio po levoj strani Kragujevčanin Filip Kostić i još jednom poslao je super preciznu loptu, ovaj put na glavu Milenkovića, kojem nije bilo teško da savlada Morisa i kruniše odličnu partiju Srbije ovim pogotkom.

Već za par dana reprezentaciju Srbije očekuje novi duel u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo protiv reprezentacije Irske u Dablinu. Meč u Dablinu odigraće se 7. septembra sa početkom od 20.45. časova.