Search
Close this search box.

Nagetsi eliminisani od Sansa u plej-ofu!

Košarkaši Denver Nagetsa doživeli su i četvrti poraz od ekipe Finiks Sansa rezultatom 118:125 u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije. Ovim porazom tim našeg Nikole Jokića je eliminisan iz plej-ofa i daljeg takmičenja, a Sansi su se plasirali u finale Zapada, gde će igrati protiv boljeg iz duela Jute Džez i Los Anđeles Klipersa.

Meč u Denveru obeležio je incident četiri minute pre kraja treće četvrtine kada je najbolji košarkaš planete Nikola Jokić napravio malo jači faul nad Kamerunom Pejnom, što su sudije nakon pregledavanja snimka dosudile kao isključujuću grešku. Odličan je bio Nikola do tog momenta. Ubacio je 22 poena, imao 11 skokova, četiri asistencije i blokadu.

Nakon Jokićevog isključenja Sansi su veoma brzo sa plus 8 otišli na plus 16 poena prednosti. Do kraja meča jedino što su uspeli Nagetsi bilo je da ublaže neminovni poraz i samim tim eliminaciju iz daljeg toka takmičenja.

U poraženim Nagetsima najefikasniji je bio Barton sa 25 poena, neprepoznatljivi u ovoj polufinalnoj seriji Porter ubacio je 20, Moris 19 i drugi plej ekipe Argentinac Kampaco 14 poena.

Kod Finiksa vrhunske role pružili su njihov glavni kreator igre Kris Pol i Devajn Buker. Pol je ubacio 37 poena i imao je sedam asistencija, dok je Buker ostvario dabl-dabl učinak od 34 poena i 11 skokova.