Nesrećan poraz Zvezde od Efesa: Vasilije Micić presudio u poslednjim sekundama

crvena zvezda

Još jedan sjajan meč košarkaša Crvene zvezde u Evroligi, ali ovaj put, sa tužnim krajem. Na gostovanju aktuelnom klupskom prvaku Evrope, Anadolu Efesu, crveno-beli pružili su sjajan otpor, u ravnopravnom meču, pobedu su ispustili na manje od dve sekunde do kraja. Domaćin je slavio sa 84:83 (21:11, 12:25, 22:22, 19:15).

Vasilije Micić je realizovao dva slobodna bacanja za pobedu, a prethodno, na drugoj strani, Nikola Kalinić je takvu priliku propustio.

Domaćin je posle prvih deset minuta vodio sa 31:21. Izabranici Dejana Radonjića drugu četvrtinu počeli su serijom od 9:0 nadoknadili zaostatak (31:30), a do poluvremena i prešli u vođstvo (46:43).

U nastavku meča držali su isti ritam, pogađali sa distance, čak sedam uzastopnih trojki su pogodili i odbili nalet Efesa.

Dva puta je u odlučujućim momentima pogodio Stefan Lazarević, potom je Nikola Kalinić bio precizan iza linije 6,75 uz dodatno slobodno bacanje. U samom finišu, kod rezultat 81:80, Kalinić je pogodio za tri poena prednosti. Zvezda je držala konce igre sve do poslednjih 15 sekundi kada je promašila slobodna bacanja, a Vasilije Micić bio nepogrešiv.

Crvena zvezda: Lazarević 7, Volters 12, Mitrović 4, Lazić 13, Kalinić 20, Holins 5, Ivanović 9, Marković, Vajt 6, Kuzmić 7, Cirbes.

Efes: Larkin 8, Boboa 10, Singlton, Brajant 8, Moerman, Tunčer, Plajs 23, Micić 21, Anderson 9, Danston 5, Simon.

Izvor: Euronews Srbija/ Foto: KK Crvena zvezda