Nikola Drljača trijumfovao u Zagrebu

Na juniorskom masters turniru, održanom u nedelju u Zagrebu, takmičari somborskog SBK “Speeder”, Leona Banić, Branislav Banić, Dragana Drljača i Nikola Drljača osvojili su šest medalja.

Najuspešniji Somborac je bio Nikola Drljača koji je osvojio dve medalje. Nikola je u kategoriji dečaka do 12 godina osvojio turnir, pobedivši u finalu drugog sa svetske rang liste, Čeha Krupička Mateja, rezultatom 2:1 u setovima (16:13, 7:16, 16:14). Nikola je u oba seta koje je osvojio jurio prednost protivnika od šest poena (0:6 u prvom i 6:12 u odlučujućem trećem setu) i sjajnom igrom i upornošću uspevao da preokrene rezultat protiv prvog nosioca turnira. Nikola je u kategoriji juniorskih parova sa Hrvatom Kaligari Matej Tinom stigao do bronzanog odličja.

Najmlađi takmičar je bio Branislav Banić koji je igrao sa Nikolom u kategoriji dečaka do 12 godina, iako ima samo devet godina. Protiv mnogo iskusnijih i jačih takmičara prikazao je veliku požrtvovanost, odlično igrao i uspeo da ostvari jednu ubedljivu pobedu, protiv Slovenca Rantah Rožlea i u konačnom plasmanu podelio bronzano odličje.

Leona Banić je napravila najveće iznenađenje turnira i okitila se srebrnim odličjem u kategoriji devojčica do 12 godina. Ona je u polufinalu turnira savladala drugog nosioca, četvrtu na svetskoj rang listi, Slovenku Ana Mariju Vintar rezultatom 2:0 ali je u finalu poražena od prve na svetskoj rang listi i viceprvakinje sveta, Slovenke Lane Glavač sa 0:2.

Dragana Drljača je osvojila dva bronzana odličja, u mešovitoj kategoriji do 14 godina, kao i u kategoriji juniorskih ženskih parova sa Hrvaticom Laurom Jagečić.

Ovo je za somborske talente bio prvi nastup na juniorskom turniru van Srbije, a pokazali su da možemo očekivati puno dobrih rezultata i u budućnosti. Njih i ostale somborske juniore očekuje još državno juniorsko prvenstvo kao završnica sjajne sezone.

Izvor: sportskisavezsombor.com