Nole bez milosti, ekspresno do četvrfinala!

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu. Ubedljivo je savladao svog današnjeg protivnika Španca Alehdandra Davidovič-Fokinu rezultatom 2:0 (6:2, 6:1) u setovima za 1 sat i 11 minuta igre.

Nije najbolje krenulo za Đokovića u prvom setu. Odmah na startu doživeo je brejk, ali odmah u sledećem gemu Nole je uzvratio istom merom i izjednačio rezultat na 1:1. Do šestog gema oba tenisera su bila sigurna na svojim servis gemovima, a onda je Novak uključio u petu brzinu. Uzeo je naredna tri gema, dva na servis Fokine i na taj način okončao je prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

Na početku drugog seta umalo nismo videli reprizu sa starta prvog seta kada je Fokina napravio brejk protiv Noleta. Imao je Fokina dve brejk lopte u prvom gemu drugog seta, ali Novak je odoleo svim napadima mladog Španca i prvi gem rešio u svoju korist. Nakon toga raspala se igra Fokine i Đoković je ekspresno došao do 5:0. Imao je svetski broj jedan tri meč lopte u šestom gemu, ali ih nije iskoristio te je Fokina došao do svog prvog gema u drugom setu. Odmah potom videli smo jedan veoma zanimljiv gem. Novak je servirao za meč. Veoma brzo je opet došao do svoje dve meč lopte, međutim Fokina se uspešno odbranio. Šta više Fokina je čak imao i šansu u sedmom gemu da napravi brejk, ali Đoković mu to nije dozvolio. Odmah potom Nole opet dolazi do nove meč lopte koju koristi i postavlja konačnih 6:1 u drugom setu.

U četvrtfinalu svetski broj jedan će se sastati sa pobednikom meča Beretini – Cicipas.