Nova pobeda Bratstva 1946

Prigrevčani su savladali Bečej 1918, minimalnim rezultatom 1:0 i ostvarili treću uzastopnu pobedu u pet odigranih kola Srpske lige Vojvodina. Ubojiti tandem Srđan Vuković – Ognjen Šveljo i ovoga puta je odlučio pobednika.

Igrao se 11. Minut, kada je kapiten Vuković prodro po desnoj strani, idealno centrirao, a Šveljo glavom sa nekih 6-7 metara poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Markovića. Ispostavilo se da je to ujedno i konačan rezultat jedne čvrste, ne toliko lepe, ali borbene utakmice u kojoj su se Bečejci predstavili u mnogo boljem svetlu, u odnosu na pre tri dana kada su pretrpeli ubedljiv poraz u Kup utakmici od 3:0. Nakon pogotka, domaćin se malo povukao i čekao da iz kontra napada dođe u novu priliku, a gosti su pokušavali da učine nešto više.  Ipak, osim pokušaja Zličića u 37. minute kada je šutirao sa oko 10 metara slabo i nedovoljno precizno, ostalo nije vredno pomena. Prigrevčani su mogli da uduplaju prednost u 82. Minute, kada je S. Vuković sjajno centrirao i u petercu gostiju pronašao centarfora Zečevića, koji loptu glavom ne zahvata dobro i ona odlazi iznad prečke. Nakon nove pobede, ali i na osnovu ostalih rezultata, Prigrevčani su dospeli na deobu drugog mesta na tabeli, a u sledećem kolu gostuju poslednje plasiranoj Vojvodini iz Perleza gde se može očekivati nastavak pobedonosne serije.