Odbojkašice nastavile pobednički niz

Odbojka

Odbojkašice Volejstarsa upisale su treći vezani prvenstveni trijumf. One su juče sigurnom igrom savladale drugi tim Novog Sada maksimalnim rezultatom, po setovima (25:14, 25:14, 26:24). Domaće igračice su na startu prvog seta utakmice povele sa 8:2, a zatim su sigurnom igrom set uspešno privele kraju, ne dajući gošćama ni tračak nade da nešto mogu uraditi. Identična situacija, sa istim ishodom je viđena i tokom drugog seta. Treći i poslednji set je bio najzanimljiviji. Gošće su povele sa 7:3. Nakon kraćeg odmora igračice trenera Karanovića su zaigrale mnogo bolje i mini serijom 5:0 prave preokret. Nakon toga igralo se poen za poen, ekipe su se smenjivale u vođstvu. U finišu seta Kljajićevčanke su povele 23:20 i činilo se da će bez problema meč privesti kraju. Pri vođstvu 24:22 su servirale za meč, međutim, Novosađanke se nisu predavale i brzo dolaze do izjednačenja. Ipak, usledila je servis greška gošći, a potom i greška na mreži, te su na razliku izgubile poslednji set. Na kraju zaslužena pobeda domaćeg tima koji trenutno drži četvrtu poziciju sa devet bodova. Panonija je vodeća sa maksimalnih 12 bodova. Omladinac je drugi sa tri boda manje i utakmicom manje, dok Štrand Volej drži treću poziciju sa devet bodova. Narednog vikenda Volejstars gostuje u Pančevu gde će za protivnika imati ekipu Odbojke 013.