Odbojkašice perfektne u derbiju

Odbojka

Odbojkašice Volejstarsa u odloženom derbi meču devetog kola Druge republičke lige Sever savladale su ekipu Omladinca 2 iz Novih Banovaca sa maksimalnih 3:0 (25:11, 25:18, 25:19). Reč “derbi kola” je opravdao epitet samo u uvodnim minutama kada je na semaforu bilo 8:6 za domaće igračice. Nakon toga sve je funkcionisalo perfetno, servis, prijem, blok, te je u finišu prvog seta bilo maksimalnih i nedostižnih +12 (20:8). Kljajićevčanke su drugi set otvorile vođstvom 6:1. Gošće su uspele da se trgnu i samo par minuta kasnije bilo je 9:8 za domaće. Nakon tajm – auta igračice trenera Vladimira Karanovića nastavljaju sa odličnom igrom i vrlo brzo set privede kraju i tako dupliraju prednost. Ništa nisu prepustile slučaju ni u trećem odlučujućem setu, te su zasluženo upisale pobedu kojoj su preuzele drugu poziciju na tabeli sa četiri boda manje od drugoplasirane Panonije. Već danas od 15 časova ekipa iz Kljajićeva gostuje u Futogu gde se u meču desetog kola sastaju sa poslednjeplasiranim timom lige.