“Panteri” namučili favorizovane Smederevce

Rukomet - Sivac

“Panteri” iz Sivca izgubili su i četvrti prvenstveni meč Super B lige Srbije grupa Sever – Centar.

Proteklog vikenda gostovali su u Smederevu, gde su odmerili snage sa favorizovanim domaćinima. Smederevci su bolje otvorili meč, konstantno su bili u vođstvu, a u 20. minutu imali su i maksimalnih +5 (13:8). Sivčani su uspeli da se u završnici prvog poluvremena stabilizuju i u 29. minutu povedu sa 16:17. Na startu drugog poluvremena domaćini prave seriju 6:0 i do kraja utakmice uspevaju da je sačuvaju.

U pobedničkom sastavu dominirao je kapiten Nemanja Marjanović sa osam postignutih golova, dok je Marko Jokić postigao jedan manje. U dresu ekipe iz Sivca najefikasniji igrač bio je Milan Žegarac sa sedam golova, kapiten Lazo Beslać je postigao jedan manje, a Marko Čabai meč završio sa pet pogodaka.

Ekipa Apatina ugostila je beogradski Sinđelić. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri oba tima. Apatinci su u finišu prvog dela imali tri gola prednosti koju nsu uspeli da sačuvaju. Sredinom drugog dela gosti prelaze u vođstvo (20:21). Domaći igrači su pet minuta pre kraja meča ponovo poveli sa 25:24, međutim to nije bilo dovoljno, jer su gosti sa dva gola u poslednja tri minuta prelomili meč i osvojili nove bodove.

Nakon ovog kola Sivac 69 i Apatin drže poslednja dva mesta na tabeli. Narednog vikenda Sivac 69 će dočekati beogradske Lavove, dok će Apatin put Uba.