Pao je i Amerikanac!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona pobedom nad naturalizovanim Amerikancem Denisom Kudlom rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 7:6) u setovima.

U osmini  finala Vimbldona srpski as igraće protiv Čileanca Kristijana Garina.

Prvi set Novak je rešio u svoju korist tako što je Kudla servirao za izjednačenje pri Novakovom vođstvu od 5:4, ali umesto izjednačenja izgubio je svoj servis gem, a samim tim i set. U drugom setu Novak odmah na startu dolazi do brejka i vođstva od 2:0, ali Denis je uzvratio brejk i prepolovio vođstvo najboljeg svetskog tenisera. Opet je zadrhtala ruka Kudli na svoj servis i Nole to po drugi put u setu kažnjava i potom potvrđuje novi brejk na svoj servis. Do kraja seta oba tenisera bili su sigurni na svoj servis, iako je Novak mogao da okonča set i u osmom gemu, ali već u sledećem na svoj servis došao je do 6:3 i 2:0 u setovima. Treći set je odlično započeo 114. igrač na svetu. Poveo je na brzinu 3:0 i sve se činilo da će oduzeti set Đokoviću, ali u sedmom gemu trećeg seta vratio je brejk Nole i odmah potom došao do izjednačenja 4:4. Usledila je sigurnost oba tenisera na svoj servis i treći set je otišao u taj-brejk, koji je Đoković rešio u svoju korist rezultatom 9:7, a samim tim i meč nakon dva sata i 19 minuta.

Bila je ovo treća pobeda srpskog tenisera nad Amerikancem ukrajinskog porekla i kao prethodne dobijena je identičnim rezultatom 3:0.