Prva liga Sever za rukometaše – Apatinci zaposeli vrh tabele

U četvrtom kolu Prve lige Sever za rukometaše, Apatinci su ponovo trijumfovali i zaseli na vrh tabele sa maksimalnim učinkom, dok je Somborelektro poražen i nalazi se na sredini tabele.

Apatinci su gostovali u Novoj Pazovi, gde su nakon odlične igre u drugom poluvremenu, savladali domaćina sa 28:25 (11:13). Prvih pola sata rukometaši Apatina nisu dobro igrali u fazi napada. U nekoliko navrata brzopleto su reagovali, što je prouzrokovalo dosta grešaka, pa su za prvih 30 minuta igre uspeli samo 11 puta da pogode mrežu domaćina. U nastavku su prvi gol postigli domaći rukometaši, ali je nakon toga usledio period dobre igre Milana Mihića, koji je na kraju rezultirao pobedom i osvajanjem novih bodova. U redovima Apatinaca bilo je više dobrih pojedinaca, ali su se golovima istakli Pilipović sa pogođenih osam i Oljača sa sedam pogodaka. U narednom kolu Apatinci dočekuju Dolovo i lako je moguće da i nakon ove utakmice sačuvaju lidersku poziciju na tabeli, jer gosti pripadaju ekipama iz donjeg dela tabele.

Somborelektro je poražen na gostovanju u Šidu od domaćeg Radničkog 1958 sa 21:28 (9:15). Činilo se da su Somborci spremni da iznenade domaćina koji je veoma loše započeo ovu sezonu i do ove utakmice nije imao niti jedan uknjižen bod, ali očigledno da su se Šiđani konsolidovali i zaigrali dobro na svom parketu. Zaostatak od šest golova, koliko je iznosila prednost domaćih rukometaša nakon prvog poluvremena, bio je nenadoknadiv, pa se tokom drugog dela utakmice igralo gol za gol. Kod Somboraca je konstantno golgeterski bio raspoložen Sergej Miskin sa sedam pogodaka, dok je jedan manje gol postigao Marko Veselovski. Somborelektro trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli sa tri boda, a učinak bi mogao da se popravi već nakon sledećeg kola, kada su domaćini ekipi Nove Pazove, koja je na deobi poslednjeg mesta, bez osvojenih bodova.