Prva pobeda fudbalera „Sloge” iz Čonoplje u prvenstvu

Lopta

Fudbaleri „Sloge” upisali su prvu prvenstvenu pobedu. Čonopljanci su u subotu ugostili ekipu Bajše i nakon velike borbe ih savladali sa 2:1.

Sva tri pogotka viđena su u drugom delu meča. Domaći su poveli sa bele tačke. Ninković je šutirao sa „kreča”, a golman gostiju Damjanović je odbranio njegov udarac, pokušao je Ninković ponovo, ali je golman gostiju opet bio na visini zadataka. Tu se našao Vukas i sa dva metra loptu sproveo u mrežu. Kapiten „Sloge” Vuk Ninković je deset minuta pre isteka regularnog dela meča duplirao prednost svog tima i tako se iskupio za promašaj penala. Gosti su u 85. minutu preko Lekaja ublažili poraz.

Lider prvenstva, FK „Stanišić” gostovao je u Lovćencu. Nejaki domaćin nije uspeo ozbiljnije da ugrozi prvi tim lige. Prednost ekipi iz Stanišića doneo je iskusni štoper Milan Vujin. U nastavku igre, napadač Pjošta je sa dva pogotka postavio konačnih 3:0 za Stanišić. Sledećeg vikenda oba naša predstavnika igraju kao domaćini. „Sloga” će dočekati ekipu iz Sente, dok će u Stanišiću gostovati „Hercegovac”.