Radnički 1912 bolji od Dinama iz Pančeva

RADNIČKI 1912 – DINAMO 1945 (Pančevo) 3:1 (2:1)

Gradski stadion u Sombru

Sudija David Đumić (Bačka Palanka) 7,5

Strelci: Pjošta 13., Šveljo 25. iz penala, Goronjić 81. (Radnički 1912) – Ahčin 29. (Dinamo 1945)

Žuti kartoni: Crnomarković i Martinović (Dinamo 1945)

RADNIČKI 1912: Pehilj 7,5, Unković 7, Dučić 7, Šveljo 8, Slavuljica 7,5, Pjošta 7,5, (Milisavljević), Stojaković 7,5, Lazić 7, (Molnar), Goronjić 7, Radovanović 7,5, Antunić 7, (Goranović)

DINAMO 1945: Anđić 7, Brajović 6,5, Crnomarković 6,5, Panić 7, Stojanovski 7, Martinović 6,5, Jakovašić 7, Ahčin 7, Tmušić 6,5, (Pavlov), Petrović 6, (Vještica), Stojanov 6,5

Igrač utakmice: Ognjen ŠVELJO

Fudbaleri Radničkog 1912 zabeležili su još jednu pobedu na domaćem terenu. Oni su u okviru 22. kola Srpske lige Vojvodina savaladali vrlodobri Dinamo 1945 iz Pančeva sa 3:1 (2:1) u utakmici koja je bila prava prvenstvena i gde je pravaga bila u kvalitetnijim i raspoloženijim pojedincima.

Somborci su poveli u 13. minutu nakon što je kapiten i najbolji akter derbija Ognjen Šveljo prešao po desnoj strani sve prepreke, onda uputio precizan centaršut na drugu stativu gde se našao mladi Pjošta i sa oko tri metra glavom sproveo loptu u mrežu. Akcija zaslužuje sve pohvale kao i majstorija kapitena koji iz kola u kolo igra sve bolje. U 25. minutu Pjošta se našao u srcu kaznenog prostora gostujućeg tima okružen sa trojicom Pančevaca koji su nesmotreno startovali i oborili ga, pa je arbitar Đumić opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Šveljo koji je povisio na 2:0.

Samo četiri minuta kasnije nesmotrenost i neodlučnost odbrane Somboraca koristi Ahčin koji izbija sam ispred mladog golmana Filipa Pehilja i uspeva da pogodi mrežu, samim time dovede sigurnu pobedu Radničkog 1912 u pitanje. Do tada čvrsta i organizovana igra domaćina počinje da biva pomalo nesigurna, jer su se gosti vratili u igru i pokušavali da dođu do izjednačenja. Pauza između dva poluvremena ovoga puta pogodovala je Somborcima, koji su u nastavku zaigrali mnogo bolje. Na samom startu Šveljo ponovo beži svojim čuvarima, šalje donekle identičan centaršut na drugu stativu, ali Antunić ne uspeva dobro da je zahvati i sa oko pet metara udaljenosti je šalej iznad prečke. Antunić je isprobao svoj šut u 74. minutu kada je lopta išla u dolji levi ugao Anđićevog gola, ali je čuvar mreže pančevačkog tima dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu. Bolja igra krunisana je u 81. minutu kada je Goronjić sjajno reagovao na nabačenu loptu iz kornera od strane Slavuljice i poslao je iza leđa nemoćnog Anđića.

Ovom pobedom Radnički 1912 je ostao na drugom mestu na tabeli, a u sledećem kolu, koje se igra u nedelju 21. marta od 15 časova, gostuje Tisi iz Adorjana.