“Radnički 1912” izgubio prvo mesto

Fudbal

Fudbaleri Radničkog 1912 gostovali su danas u Staroj Pazovi, gde su poraženi od domaćeg Jedinstva sa 2:1.

Domaćin je poveo već u 2. minutu pogotkom Dašića. “Radnički 1912” je izjednačio preko Vujoševića u 23. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

“Jedinstvo” je ponovo povelo na početku drugog poluvremena, faktički iz prvog napada.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa je domaćin nakon osvajanja nova tri boda preuzeo prvo mesto na tabeli.

Kolo pre kraja jesenjeg dela, “Jedinstvo” ima 28 bodova, dok je “Radnički 1912” pao na drugu poziciju i ima 27 bodova.

Ekipa Tekstilca je slavila na gostovanju u Bačkoj Palanci nad domaćom Bačkom sa 2:0. Oba pogotka za goste postigao je Stefan Šavija u 53. i 71. minutu utakmice.

Sa nova tri boda, “Tekstilac” zauzima treću poziciju sa 27 bodova.

Odluka o jesenjem prvaku biće poznata nakon poslednjeg kola, koje se igra sledećeg vikenda.

Stanišić će sutra ugostiti Radnički iz Zrenjanina.