Radnički 1912 u polufinalu kupa Vojvodine

RADNIČKI 1912 – TISA (Adorjan) 3:2 (0:1)

Gradski stadion

Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad) 7

strelci: Šveljo (66. i 90+3 oba iz penala) i Milisavljević (48.) Radnički 1912 – Tomišić (32.) i Zolnajić (51.) Tisa

Žuti karton: Šveljo (Radnički 1912)

Radnički 1912: Pehilj 6,5, Dučić 6,5, Šveljo 7,5, Slavuljica 6,5, (Tomić), Avdić 6,5, Stojaković 6,5, Unkovć 6,5, Despotović 6,5, Goronjić 6,5, Radovanovbić 6,5, (Lazić), Milisavljević 6,5

Tisa: Tasić 6, A. Ivanović 6, Ćovin 6,5, Damjanović 6,5, Tomišić 7, Feješ 6,5, (Boršiš), Dušanović 6, (Crvenjakov), Mesaroš 6, (Lukić), Šinković 6, Zolnajić 7, N. Ivanović 6,5

Igrač utakmice: Ognjen Šveljo (Radnički 1912)

Uspeli su fudbaleri Radničkog 1912 da se, zahvaljujući upornosti kapitena Ognjena Švelje, plasiraju u polufinale kupa Vojvodine. Oni su na svom terenu savladali Tisu iz Adorjana sa 3:2 u utakmici koja je bila puna rezultatskog obrta i koja je mogla da ima drugačiju završnicu.

Gosti su poveli u 32. minutu preko Tomišića koji se našao neometan na oko 15 metara od golmana Pehilja, namestio se i snažnim udarcem poslao loptu u dalji ugao nemoćnog golmana Somboraca. U tom periodu bilo je još nekih pokušaja, ali se sve završavalo tako što se mreže do odlaska na odmor više nisu tresle. Nastavak je doneo nešto bolju igru domaćina, ne onakvu na kakvu smo navikli da vidimo izabranike trenera Dušana Jevrića, međutim dovoljno dobru da se izbori plasmanu u narednu rundu. I u drugih 45 minuta je bilo dosta slabosti u redovima Radničkog 1912, ali je krajnji rezultat gurnuo u drugi plan evidentnu krizu kod pojedinaca i nedostatak motiva. Izjednačenje je došlo u 48. minutu nakon što je Milisavljević odlično reagovao na visoku nabačenu loptu iz kornera i glavom je smastio iza leđa Tasića.

Nada da će stvari doći na svoje, trajala je samo tri minuta, jer su gosti u 51. minutu ponovo došli u vođstvo. Zolnajić je nabačenu loptu glavom bukvalno zakucao u mrežu Pehilja. Posle tog pogotka slede novi naleti Radničkog 1912, koji uglavnom bivaju lak plen za gostujuću odbranu sve do 66. minuta. Tada na scenu stupa tandem Avdić – Šveljo koji uspeva da nadmudri odbranu Tise i kada se Avdić , posle “lažnjaka” našao u povoljnoj prilici da šutira, odbranbeni igrači gostujućeg sastava ga ruše, a kazneni udarac u gol pretvera kapiten Šveljo za 2:2.

Da se upornost isplati dokazao je Šveljo u poslednjim trenucima susreta. Jedna naizgled bezopasna akcija okončana je tako što se kapiten Somboraca pre golmana gostiju dočepao “ničije” lopte, a ovaj da bi spasao pogodak ga ruši za novi penal. Ponovo je siguran bio Šveljo koji je na taj našin postavio konačnih 3:2. Somborci će u polufinalu gostovati Radničkog u Zrenjanin koji je boljim izvođenjem penala eliminisao Mladost iz Novog Sada.