„Radnički 1918“ u narednoj sezoni u PFL „Sombor”

fudbal - lopta

Juče je završeno prvenstvo Vojvođanske fudbalske lige „Sever“.

U derbiju kola, snage su odmerili vodeće „Bratstvo 2019“ i drugoplasirani Vrbas. Iako je utakmica bila bez rezultatskog značaja, bilo je napeto, viđeno je pet golova, nekoliko žutih i dva crvena kartona. Gosti su poveli već u petom minutu golom Nikole Vemića. Samo tri minuta kasnije, domaćin je poravnao rezultat preko Jelića. U desetom minutu na semaforu je 2:1 za Vrbas. Preokret je doneo Martin Jovanović. Igrao se 28. minut kada je iskusni Žarko Vlajić izjednačio rezultat, što je ujedno bio i rezultat prvog dela meča. Odlučujući pogodak viđen je u 76. minutu susreta. Vorgučin je savladao Pehilja za konačnih 3:2 za Vrbašane.

Okružni derbi odigran je u Čonoplji, gde je domaći tim ugostio ekipu iz Ratkova. Gosti su poveli u četvrtom minutu nastavka preko Nenada Petkovića. Čuvali su Ratkovčani stečenu prednost, željno iščekivajući poslednji sudijski zvižduk i opstanak u četvrtom fudbalskom rangu. Ipak, u poslednjem minutu regularnog dela sudija Predrag Mrđenović iz Vrbasa nakon prekršaja gostujućeg štopera nad napadačem domaćeg tima pokazuje na najstrožu kaznu. Gosti su protestovali smatrajući da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora. Ipak, sudija je ostao pri svojoj odluci, te je Ričard Rajčanji doneo izjednačenje svom timu.

„Mladost Apa“ je u meču bez rezultatskog značaja poražena na gostovanju u Bajmoku. Strelac utešnog pogotka za Apatince bio je štoper Bojan Bjedov.

Prigrevačko „Bratstvo 2019“ će od naredne sezone nastupati u Srpskoj ligi „Vojvodine“. Iz lige ispadaju „Radnički 1918“ (Ratkovo), „Senta“ i „Krila Krajine“ (Bačka Palanka). Senta se spušta u Područnu fudbalsku ligu „Subotica“, dok će „Radnički 1918“ i „Krila Krajine“ u somborsko područje.

Novi članovi Vojvođanskog „Severa“ su staparski „Hajduk“ (PFL Sombor), odnosno „Solunac“ iz Karađorđeva (PFL Subotica).

U baražu će nastupiti „Rusin“ iz Ruskog Krstura i „Đurđin“ iz istoimenog mesta. Pobednik ovog dvoboja će od naredne sezone nastupati u zonskog rangu „Sever“.