Savladani Senta i Putinci

Sombor - Dalmatinac

U pretposlednjem kolu rukometne Druge lige Vojvodine, oba naša predstavnika su bila uspešna.

„Dalmatinac“ je na domaćem parketu bio bolji od ekipe Sente. Riđičanci su pitanje pobednika rešili sredinom prvog poluvremena, kada su poveli pet golova razlike. U nastavku susreta je bilo i maksimalnih 12 golova. U pobedničkom timu istakli su se kapiten, Filip Graovac, sa 10 pogodaka, dok su Strahinja Macura i njegov imenjak Ležajić, po šest puta zatresli protivničku mrežu.

Ekipa „Sombora“ je u neizvesnom derbiju začelja bila bolja od Putinaca. Prvo poluvreme proteklo je u međusobnom nadmudrivanju rivala, da bi Somborci u poslednjem minutu, golovima Sergeja Pavlovića poveli 12:10. Domaćin je drugi deo meča otvorio mini serijom 3:0. Ekipe su se smenjivale u vođstvu do samog kraja, kada su gosti sa četiri vezana pogotka uspeli da povedu sa 23:20 i tako prelome meč. Sergej Pavlović i Strahinja Aćić su bili najbolji pojedinci u pobedničkom timu sa osam, odnosno pet pogodaka.

U poslednjem kolu, „Sombor“ dočekuje „PIK Prigrevicu“, dok će „Dalmatinac“ put Rume.