Šest medalja za KK “Somborac”

KK Somborac

Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na Internacionalnom karate turniru „Nippon Top Ten“.

Na turniru je učešće uzelo oko 700 takmičara iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.

„Somborac“ je na turniru osvojio 6 medalja, odnosno 3 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzana.

Zlatnu medalju u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Đorđe Hristov, u konkurenciji kadeta B klasa, Kristina Kosanović, u konkurenciji kadetkinja B klasa i Tara Jurić, u konkurenciji ženskih nada B klasa. Tara je osvojila i srebrnu medalju u kategoriji ženskih nada apsolutna klasa. Drugo srebro osvojio je i Boris Senjavin, u konkurenciji juniora. Bronzanom medaljom okitila se Kristina Kosanović, u kategoriji kadetkinja apsolutna klasa. Ovo je ujedno bio i poslednji nastup takmičara KK „Somborac“ u prvom delu takmičarske sezone 2022/23.

Turnir je održan u Beogradu, u organizaciji Karate kluba „Nippon“, koji je obeležio 25 godina rada.