Sigurna pobeda Radničkog 1912

Gradski stadion Sombor, Gledalaca: 400

Delegat:  Puača (Crvenka). Sudije: Šipoš (Srbobran), Tešanović (Srbobran), Kovač (Vrbas).

Radnički 1912 – Tekstilac Odžaci 3:0 (1:0)

Strelci: Matijašević u 32. i 51. minutu,  Antunić u 70. minutu.

Radnički 1912: Pavasović  – , Baljak 7, Šćepanović 7, Sazdanić 7, Vujičić 8, Kobiljski 7, Matijašević 8.5, Radmanović 7, Đorović 7.5, Goronjić 7.5, Antunić 8.

Ulazili u igru: Veličković 7, Simić – , Bortnik 7.

FK Tekstilac Odžaci: Ignjatović 7, Latinović 6.5, Gostović 7, Milenković R. 6.5, Dakić 6, Đokić 6, Božičić 7.5, Ognjenović 6.5, Prelić 6.5, Milenković N. 6.5, Mitrović 6.5.

Ulazili u igru: Drpljanin -, Stanojković -, Stevanović -.

Fudbaleri Radničkog 1912 odigrali su danas prvu prvenstvenu  utakmicu Vojvođanske fudbalske lige Sever.  Po predivnom vremenu i odlično pripremljenom terenu, pred 400 gledalaca, na Gradskom stadionu u Somboru gostovala je ekipa Tekstilca iz Odžaka.

U prvom delu vodila se izjednačena borba na sredini terena, do vodećeg pogotka domaće ekipe, koji je postigao Matijašević. Do kraja prvog dela susreta domaći imali još par poluprilika bez uspeha. U nastavku susreta, igrao se 51. minut, nakon fantastičnog prodora mladog Antunića po levoj strani i još bolje asistencije domaći tim duplirala prednost, a strelac ponovo Matijašević.

U 70. minutu postavljen je konačan rezultat susreta. Matijašević je odlično pobegao nakon neuspešne ofsajd zamke gostujuće odbrane, ušao u kazneni prostor i kada su svi očekivali het trik, robusni domaći centarfor nesebično asistira mladom Antuniću koji rutinski loptu sprovodi u mrežu na oduševljenje mnogobrojne domaće publike.

Fudbaleri Radničkog 1912 narednog vikenda, tačnije u subotu, 25. avgusta gostuju u Crvenki gde će odigrati utakmicu protiv istoimene ekipe.

Nakon utakmice u klupskim prostorijama održana je konferencija za štampu na kojoj su govorili trener domaće ekipe Nenad Cerović i jedan od najboljih pojedinaca na meču mladi Igor Antunić.

Nenad Cerović je pun pozitivnih utisaka, zahvalio se upravi na saradnji, kao i navijačima koji su došli u ogromnom broju.

“Prvo kolo je jako teško za domaćina, naročito nama, koji smo došli sa Zlatibora sa priprema pre par dana, uspeli smo da se adaptiramo na ove vremenske prilike. Pobedili smo 3:0, zasluženo i ubedljivo, protivnik je bio skroz korektan. Kada smo postigli gol, momci su dobili na samopouzdanju, na kraju su došla ta dva gola, moglo je biti i više. Zadovoljan sam, uvek iskoči neki pojedinac, napad je funkcionisao jako dobro, imali smo mnogo prilika, moraćemo raditi na realizaciji, a mislim da ova ekipa ima jako veliku budućnost i ubeđen sam u uspeh – rekao je Nenad Cerović.

Zadovoljan sam timskom igrom, otvorili smo dobro utakmicu, stisli smo protivnika, postigli gol na vreme. Naredno kolo idemo u Crvenku, idemo na pobedu – kazao je mladi Antunić.