Slab učinak rukometnih ekipa

Iza nas je veoma loš rukometni vikend, koji nije doneo ni najmanje radosti za klubove sa ovih prostora. Apatinci su doživeli drugi poraz ove sezone i to na domaćem terenu od Hercegovine iz Sečnja rezultatom 23:25 (11:10). Poraz je usledio nakon lošeg izdanja tokom drugog dela utakmice, koji je u velikoj meri podsećao na duel u Bačkom Jarku od pre tri dana, kada su takođe poklekli u drugih 30 minuta susreta. Prvo poluvreme je proteklo u donekle ravnopravnoj igri, uz konstantno vođstvo Apatinaca od jednog do tri gola, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 11:10. Nastavak nije najavljivao ovoliko loš kraj, jer se rezultat lomio sve do 50. minuta, a onda je naišao pad u igri domaćina, što su gosti iskoristili i preokrenuli čitav tok utakmice u svoju korist. U redovima Apatina najubojitiji bio je Aleksandar Pilipović sa 11 pogodaka. I pored poraza, Apatinci su u vrhu tabele Prve lige Sever, a u narednom, osmom kolu, oni gostuju ekipi Potisje Pletikos iz Ade koja se nalazi u sredini tabele.

Sličan razvoj događaja dogodio se u susretu između Somborelektra i Mladosti TSK iz Bačkog Jarka. Gosti su slavili sa 32:28 (12:12), jer su prikazali bolju igru tokom drugog poluvremena. Prvih pola sata igralo se čvrsto na obe strane i već tada se moglo naslutiti da će nijanse odlučiti pobednika, a u nastavku su gosti stekli prednost koju su uspeli da sačuvaju do samog kraja utakmice. U redovima Somborelektra Ilija Kolajić postigao je 10, a Sergej Miskin osam golova. Somborci su u sredini tabele, a u sledećem kolu gostuju Hercegovini iz Sečnja.

Rukometaši PIK Prigrevice zapali su u krizu. Poraz koji su doživeli na svom terenu, od favorita Slabije iz Novog Sada 28:37 (18:19), udaljio ih je od samog vrha tabele Druge lige Sever. Prigrevčani su jedna od najmlađih ekipa u Drugoj ligi Sever i za očekivati je da naiđe pad u igri, jer su poslednjih nekoliko sezona igrali iznad svojih realnih mogućnosti i verovatno je da ih je umor sustigao. Protiv Novosađana su prvo poluvreme odigrali onako kako su to činili tokom pomenutog perioda, ali je naišao pad od 35. do 41. minuta, što su gosti iskoristili i stekli nenadoknadivu prednost od sedam golova razlike. Kod domaćih golova su se istakli Slobodan Kozlovački i Čubrilo sa po osam pogodaka. Prigrevčani su i dalje u gornjem delu tabele, a u sledećem kolu gostuju u Senti.

Dalmatinac iz Riđice je svoje gostovanje u Alibunaru, protiv domaće Budućnosti, obeležio porazom od 21:39 (12:21). U ovoj utakmici sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena, u kome je domaćin dominirao i stekao veliku prednost. Drugih pola sata takođe je pripalo Alibunarcima, koji su prednost uvećeli za konačnih 18 golova prednosti. Dalmatinac je u donjem delu drugoligaške tabele, a u sledećem kolu dočekuje Radnički iz Jaše Tomića.