„Sloga“ prva na tabeli VFL „Sever“

fudbal - lopta

Proteklog vikenda, sva tri somborska predstavnika u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi grupa „Sever“, ostvarili su pozitivne rezultate. Fudbaleri „Ravangrada 2018“ su, na Gradskom stadionu, savladali ekipu „Hercegovca“. Somborci su poveli golom Dejana Đurđeva na isteku petog minuta. Gosti su izjednačili sredinom prvog dela preko Jovana Milanova. Utakmicu je odlučio rezervista Uroš Mandić pogotkom 89. minutu.

Svoje mečeve odigrali su i „Sloga“ i „Hajduk“. Čonopljanci su teže nego što se očekivalo slavili na gostovanju kod fenjeraša iz Đurđina. Jedini pogodak na meču viđen je na samom startu utakmice, kada je napadač Mihajlo Lakić zatresao mrežu Sarića. Ovim trijumfom, „Sloga“ je zauzela vodeću poziciju na tabeli sa maksimalnim učinkom. Iznenađenje kola priredio je staparski „Hajduk“ koji je nakon velikog preokreta slavio protiv „Vojvodine“ iz Bačkog Gradišta. Domaćin je nakon prvih 45 minuta imao vođstvo od 2:1. Preokret je usledio u prvoj trećini drugog poluvremena. Petar Agbaba je poravnao rezultat u 52. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Nikola Kovačev sa “kreča” doneo vođstvo Staparcima. Konačan rezultat postavio je Filip Kovačev šest minuta pre isteka regularnog dela meča

Narednog vikenda, „Ravangrad 2018“ je ponovo domaćin, a ovoga puta dočekuju apatinsku „Mladost“, „Hajduk“ će ugostiti Bajšu, dok će „Sloga“ gostovati u Gajdobri.