Slogi bod protiv Kozare, ali moglo je i bolje

Čonopljanci su prolećni deo sezone u Srpskoj ligi Vojvodina započeli osvajanjem boda na “vrućem” terenu u Banatskom Velikom Selu gde su odigrali nerešeno 0:0 sa domaćom Kozarom. Da je bilo malo više sreće, koncentracije i staloženosti napadača u pojedinim trenucima, učinak je mogao biti bolji, što znači da su mogla da se osvoje sva tri boda. Fudbaleri Sloge igrali su dobro i ni jednog trenutka nisu bili u podređenom položaju.

U prvom poluvremenu obe ekipe su imale po jednu izglednu priliku, a ostaje žal što mladi Vukas nije bio nešto prisebniji, pa je u samoj završnici promašio idealnu šansu i priliku da se na odmor ode sa golom prednosti. Ta prilika je ujedno bila dodatni motiv fudbalerima Sloge koji su u drugom poluvremenu bili mnogo agilniji i  aktivnija i stvorili su nekoliko prilika, od kojih vredi istaći pokušaje Mančića i Sapožnjičenka, kao i dva dobra udarca iz daljine Ninkovića.

Kapiten Vidović mora poneti epitet ponajboljeg aktera meča, jer je tokom čitavog susreta kontrolisao sva događanja ispred svog kaznenog prostora i delovao je kao u najboljim danima. I pored činjenice da su bodovi bili preko potrebni za ova tima, utakmicu je krasilo fer i korektno ponašanje uz napomenu da su domaćini sportski ugostili Čonopljance koji su se ugodno osećali. Ovim bodom Sloga je ostala ispod “crte” ali već u sledećem kolu može da se pridruži ostalim ekipama koje se bore za sredinu tabele, jer dočekuje poslednjeplasiranu Vojvodinu iz Perleza.

Inače, samo dan pre ovog gostovanje pomoćni trener Aleksandar Lazarević je podneo ostavku.