Somborci bez pola tima izgubili u Bečeju

Radnički 1912 poražen je u susretu 27. kola Srpske lige Vojvodina na gostovanju u Bečeju od istoimenog domaćina sa 2:5 (1:2). Ovako ubedljiv poraz je posledica ne igranja skoro pola tima standardnih prvotimaca koji su što zbog parnih kartona, a što zbog povreda izostali sa ove ustakmice. U timu nisu bili kapiten Šveljo, potom Antunić, Slavuljica, Stojaković, Unković i Milisavljević, a tokom drugog poluvremena u igru su ušli nedovoljno oporavljeni Radovanović, Molnar i Goronjić. Ipak i u tako oslabljenom sastavu Somborci su poveli u 13. minutu preko Pjošte, ali veoma mlada ekipa nije uspela da sačuva tu prednost pred naletom iskusnijih domaćih fudbalera koji su na kraju slavili sa pomenutih 5:2, a za Radnički 1912 gol je u 65. minutu postigao Vemić.

I pored poraza Soborci su dobro kotirani na tabeli pa sa 52 osvojena boda zauzimaju treće mesto, a u sredu od 16 časova na svom terenu dočekuju Jedinstvo iz Stare Pazove.