Džoker – Srem 87:79

(10:25, 22:18, 18:19, 37:17)

Džoker: Jokić, Pujin, Arnaut 30, Miljević, Kusonić 3, Đurđević 6, Lončar, Suvajdžić 13, Vukolić 14, Jovanović 21, Radojčić, Genal

Srem: Kasabašić 25, Lođinović 2, Nedimović, Pejaković 5, Simjanovski, Milanović, Ilić 2, Stević 22, Marković 5, Knežević 2, Vukičević 16

Košarkaši Džokera, predvođeni veoma raspoloženim i efikasnim kapitenom Arnautom (30) i odličnim Jovanovićem (21), ostvarili su pobedu u derbiju 13. kola Prve RL Sever grupa A, protiv lidera na tabeli Srema iz Sremske Mitrovice rezultatom 87:79.

Ovo je prvi poraz Srema, a sve do poslednje četvrtine delovalo je kao da će gosti ostvariti još jednu pobedu. Naime, nakon prve četvrtine, Srem je imao prednost od 15 koševa i sve je ukazivalo na neuspeh somborskih košarkaša, koji su do odlaska na odmor uspeli da ublaže zaostatak na minus 11. Ništa bitnije se nije dešavalo ni u prvih deset minuta nastavka, jer su tu deonicu gosti dobili sa 19:18 i bili su veoma blizu trijumfa.

Da u sportu nikada ništa pre kraja nije gotovo, potvrdili su Somborci koji su zaigrali kao preporođeni. Serijom koševa, a pri tome su odigrali sjajno odbranu, košarkaši Džokera uspeli su najpre da nadoknade minus, a onda i privedu derbi kraju kakvom se, samo desetak minuta ranije, niko nije nadao. Poslednju četvrtinu rešili su u svoju korist sa 37:17.

Ovaj derbi je odigran u Sivcu, iz razloga što je Gradska hala Mostonga preuređena za potrebe imunizacije građana Sombora. Nakon ove pobede, Džoker se učvrstio na drugom mestu na tabeli sa skorom od 11 pobeda i dva poraza, dok su košarkaši Srema i dalje vodeći tim sa 13 pobeda i jednim neuspehom.

Prvenstvo se nastavlja naredne nedelje, a ekipa Džokera biće domaćin Omladincu iz Novih Banovaca gde ne bi trebalo da se postavlja pitanje oko pobednika, jer su se ove dve ekipe sastale pre tri nedelje kada su se Somborci kući vratili kao pobednici 75:70.