Somborski odbojkaši slavili nad ekipom iz Bačke Palanke

odbojka

Ekipa Sombora ugostila je i savladala trećeplasiranu Bačku Palanku sa 3:1 (25:15, 20:25, 25:20, 25:18). Domaći su bolje otvorili meč i veoma sigurno prvi set rešili ubedljivo u svoju korist. Gosti su uzvratili u narednom. Poslednja dva seta pripala su Somborcima koji su dobrim servisima, sigurnom igrom u polju i odličnim blokom uspešno meč priveli kraju.

Devetom prvenstvenom pobedom su se učvrstili na četvrtom mestu sa 27 bodova.

U narednom kolu očekuje ih novi derbi sa drugoplasiranim Novim Sadom. Ova utakmica na programu je u nedelju, od 16 časova. U istom rangu, ali u ženskoj konkurenciji, pobedu je ostvarila i ekipa CSV-a koja je maksimalnim rezultatom (25:14, 25:12, 25:11) porazila Suboticu. Somborke su četvrti tim lige sa 27 bodova. U subotu od 12 časova očekuje ih duel sa drugim somborskim predstavnikom u ovom rangu, ekipom Goks In-a. Meč se igra u sali Osnovne škole „Dositej Obradović”.