Srebrna medalja za „DSRI“ Kula na Prvenstvu Srbije u pikadu

Sport - 025.rs

Na Prvenstvu Srbije u pikadu za osobe sa invaliditetom učešće je uzelo i Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Kula. Organizator ovog takmičenja bio je Sportski savez invalida Srbije, a ekipa iz Kule je osvojila drugo mesto. Na takmičenju je učestvovalo 16 ekipa, te je jasno da je ovo veliki uspeh Društva za sport i rekreaciju invalida opštine Kula.

Tim iz Kule u sastavu Janko Radović, Dalibor Radulović, Dragutin Tomčić i Dragan Đumić je, nakon kvalifikacionih bacanja, zauzeo sedmo mesto sa 316 poena i time je ostvario plasman u četvrtfinale. U četvrtfinalnom dvoboju savladana je ekipa iz Jagodine sa 318:307, da bi u finalu zlato zamalo izmaklo, pošto je uspešnija bila ekipa iz Novog Sada sa 351:344. Konačan plasman glasi: prvo mesto pripalo je ekipi iz Novog Sada, Kuljani su vicešampioni, dok je na trećem mestu ekipa iz Bora.

Da sve bude regularno na ovom takmičenju potrudile su se internacionalne sudije Radenko Popović, Stefan Nikolić i Milan Rodić.