Srpska liga Vojvodina 13. kolo

Borac poražen u Prigrevici, poraz Radničkog 1912 u Banatskom Velikom
Selu

BRATSTVO 1946 – BORAC (Sakule) 3:0 (1:0)

Prigrevčani su ostvarili ubedljivu pobedu protiv do sada najslabijeg rivala koji je ove sezone gostovao na stadionu “Goran Nesvanulica – Klipi”, Borca iz Sakupa sa 3:0. Iz ove utakmice pamtiće se rezultat, sjajan pogodak mladog Pavla Zorića i odlično drugo poluvreme Marka Zečevića, dok bi mnogo toga trebalo zaboraviti ili ispraviti. Slabašan rival je prvi došao do prilike. Igrao se 22. minut, a Aleksandar Šušnjar se našao u šansi da dovede svoj tim u vođstvo, jer je bio sam na nekih pet metara od praznog gola, pa je za domaćina srećna okolnost što je promašio loptu, odnosno ona ga je verovatno iznenadila, pa je ova izgledna prilika otišla u nepovrat. Najlepši detalj u prvom poluvremenu, viđen je u 33. minutu, kada je kapiten Srđan Vuković u svom karakterističnom prodoru nanizao nekoliko protivničkih fudbalera, te kada je došao nadomak kaznenog prostora, dodao je loptu
mladom Zoriću koji je majstorski reagovao i u stilu iskusnog i proverenog strelca lobovao golmana Babića i postigao retko lep pogodak.
Početkom drugog poluvremena, u igru je umesto mladog Kozomore ušao veoma raspoloženi Nikola Makar koji je osvežio napadačke redove domaćina i uneo pometnju u odbrambene redove Borca. Njegov udarac glavom, u 50. minutu, mogao je da udupla prednost Bratstva 1946, ali je lopta za koji centimetar prošla pored stative. Gosti su u 67. minutu napravili kobnu grešku, koju strelac poput Zečevića retko ne kažnjava. Naime, Uroš Jovanović je pokušao da prođe pored Zečevića i tom prilikom je izgubio loptu, pa je napadač prigrevačkog tima pokazao kako se to radi u izglednim prilikama i pribrano, sa oko 15 metara, udarcem po zemlji poslao
loptu u mrežu. Tada je sve bilo jasno, Prigrevčani su imali visoko vođstvo, sigurnu igru i nejakog protivnika, koga je Zečević dotukao drugim pogotkom u 72. minutu.
Šut je podsećao na onaj sa kojim je pet minuta ranije uvećao prednost, ali ovoga puta iskusni Žečević je na leđima izdržao dva protivnička čuvara i pogodio mrežu.
Nakon ove pobede, plasman Bratstva 1946 na tabeli Srpske lige Vojvodina je
znatno povoljniji jer se nalaze na sedmom mestu, sa 20 osvojenih bodova, a u sledećam kolu Prigrevčani gostuju zahuktalom Radničkom iz Zrenjanina.

KOZARA (Banatsko Veliko Selo) – RADNIČKI 1912 2:1

Somborski Radnički 1912 poražen je na gostovanju u Banatskom Velikom Selu od Kozare sa 1:2. Bila je to utakmica u kojoj je presudio domaći teren, možda i veća želja Kozare za pobedom, jer se ekipa nalazi u nezavidnom položaju na tabeli, pa su prema očekivanjima domaći fudbaleri dali sve od sebe, kako bi došli do bodova.
Mada je poražen, Radnički 1912 je dobro plasiran na tabeli, pa u društvu sa prigrevačkim Bratstvom 1946 i pančevačkim Dinamom 1945, deli od petog do sedmog mesta. U sledećem kolu, Radnički 1912 dočekuje Dinamo 1945 i biće to prilika da se popravi bodovni saldo.