Srpska liga Vojvodina, poslednje kolo jesenjeg dela sezone: BRATSTVO 1946 – 1. MAJ (Ruma) 1:0 (1:0)

Stadion “Goran Nesvanulica – Klipi”, gledalaca oko 100, strelac Šveljo u 15.

BRATSTVO 1946: Borojević 7, Bulatović 6,5, Vejnović 7, Tanasić 6, S. Vuković 7, Zečević 7, (Makar), Miličković 6,5, Kozomora 6, (Matović 6), Šveljo 7,5, Stanković 7, Zorić 6, (N.Vuković 6,5)

1.Maj: Šegavac 6, Pejić 6, Bajić 6, Radišić 6,5, Soković 6,5, Milojević 6, Krstić 5,5, Tepavčević 5,5, (Dobić), Stoisavljević 6, Gavrilović 6,5, Zec 6

Igrač utakmice: Ognjen ŠVELJO (Bratstvo 1946)

Gol odluke, postignut je u 15. minutu nakon odličnog prodora kapitena Srđana Vukovića i snalažljivosti strelca Ognjena Švelje. Naime, Vuković je prodirao po desnoj strani, došao nadomak kaznenog prostora i snažno šutirao, ali je njegov udarac izblokiran od strane gostujućih fudbalera, pa je lopta u visokom luku padala oko peterca, gde se našao Šveljo koji je snažnim i preciznim udarcem poslao ispod prečke nemoćnog Matije Šegavca. Bio je to tuš na nejaku gostujuću ekipu i činilo se da je to nagoveštaj ubedljivog trijumfa, međutim, kao da su se nakon pogotka vezale noge domaćim fudbalerima koji su kvalitetniji tim, ali očigledno da im ove sezone mnogo toga ne ide za nogom.

U trenucima kada se očekivalo da će drugim pogotkom domaćin uvesti susret u mirniji tok, usledila je nepažnja u odbrani Bratstva 1946, pa je gostujući napadač Milojević u 31. minutu mogao da zakomplikuje situaciju. On se neometan našao na oko pet metara od golmana Borojevića i u trku je zahvatio nabačenu loptu. Malobrojni promrzli posetioci već su videli loptu u mreži, ali je Borojević fantastično intervenisao. On je hrabro ušao Milojeviću u šut i sačuvao svoju mrežu. Samo dva minuta kasnije, sreća je bila na strani gostiju kada je lopta u nekoliko navrata bila upućivana ka golu, ali je na putu pogađala odbrambene igrače 1. Maja, da bi se na kraju od stative odbila u polje.

U nastavku, 46. minut, je ponovo bila prilika da domaćin pogodi drugi put mrežu rivala, jer je Zečević uspeo da oduzme loptu Bajiću, uđe u šesnaesterac i kada se očekivao precizan udarac, napadač Bratstva 1946 se nije najbolje snašao. Bila je to ujedno i poslednja prilika za pogodak, jer se ostatak utakmice igrao obostrano rastrzano, a očigledno da je razlog bio značaj bodova. Domaćinu se ne može zameriti na htenju, ali ovakve, unapred dobijene utakmice, često znaju biti veoma teške za igranje, što se još jedanput obistinilo.

Prigrevčani će prezimeti na deobi četvrtog mesta na tabeli Srpske lige Vojvodina, sa učinkom od 26 osvojenih bodova, uz konstataciju da su poslednja tri susreta rešili u svoju korist i da imaju mnogo povoljniji raspored kola u prolećnom delu sezone.

Za razliku od Prigrevčana, fudbaleri Radničkog 1912 finiš jesenjeg dela sezone obeležili su sa tri uzastopna poraza. Oni su poraženi na gostovanju u Bečeju, od istoimene domaće ekipe, sa 1:3 (1:2) i to zahvaljujući veoma lošem startu susreta. Već nakon pet minuta igre, domaćin je golovima Zličića u 2. i Kobiljskog u 5. minutu, vodio sa 2:0. Nema sumnje da je to uticalo na izdanje Somboraca koji su uspeli malo da konsoliduju svoje redove i preko Cvetkovića, u 42. minutu, smanje rezultat na 1:2, ali je to bilo sve, jer je domaćin drugim pogotkom Zličića u 71. minutu postavio konačnih 3:1 za Bečej 1918. Somborcima pauza u prvenstvu dobro će doći, jer će biti dovoljno vremena da se analizira učinak ekipe i izvrše eventualne korekcije u timu, jer 20 osvojenih bodova nije pravi pokazatelj mogućnosti ovog tima.