Teška pobeda košarkaša Džokera

Džoker

Košarkaši Džokera teže nego što se očekivalo upisali su novu prvenstvenu pobedu u takmičenju Druge muške lige Srbije nad ekipom Mladosti iz Smederevske Palanke.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći igrači su u 8. minutu stekli osam poena prednosti (20:12). Ipak, u samom finišu gosti trojkom Dimitrijevića i sa četiri vezana poena Nikolića dolaze do koša zaostatka.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala ekipi iz Palanke koja na veliki odmor odlazi sa dvocifrenom prednošću (40:52). Gosti su tokom ovog dela imali seriju od 17:0 (Nedeljković 4 trojke, Šparović 1 trojka).

Nakon odmora, u drugoj polovini treće četvrtine Džoker uspeva da se približi na minus 4 (56:60), međutim, ubrzo je usledio odgovor gostiju, koji preko Kojića i Sretenovića ponovo odlaze na + 10 (56:66). Poslednjih deset minuta donose potpuni preokret. Igrači Džokera uspevaju da uspostave kontrolu nad mečom i iz minut u minut su smanjivali prednost gostiju, da bi na 5.26 minuta do kraja i poveli košem Nine Čelebića.

Meč je prelomljen trojkama Krstanovića i Čelebića, koje su ekipi iz Sombora donele pet poena prednosti (91:86). Najbolji pojedinac domaćeg tima, ali i cele utakmice bio je Nino Čelebić sa 29 postignutih poena. Dvocifreni su bili još i Munižaba i Krstanović sa 16 odnosno poenom manje. U poraženom sastavu, Nikolić je postigao 25, a Nedeljković 23 poena.

Džoker sa skorom 10/3 drži prvo mesto na tabeli. Radnički SPD ima 9/3 i meč manje. Prvenstvo se završava naredne nedelje, a u poslednjem kolu Džoker gostuje ekipi novosadskog Stara. Nakon toga kreće doigravanje i ukrštanje sa drugom grupom.