Tribina „Na maturu bez automobila“ realizovana u Ruskom Krsturu

Na maturu bez automobila

Agencija za bezbednost saobraćaja, u saradnji sa Savetom za bezbednost saobraćaja opštine Kula, organizovala je edukativno predavanje u okviru kampanje „Na maturu bez automobila“. Ova kampanja usmerena je ka učenicima završnih razreda srednjih škola, a ovom prilikom učenici Škole „Petro Kuzmjak“ u Ruskom Krsturu mogli su da čuju sve o pogubnosti korišćenja telefona pri vožnji, nevezivanja pojasa, kao i o posledicama vožnje u alkoholisanom stanju.

Govoreći o samoj kampanji, Miloš Milekić iz Agencije za bezbednost saobraćaja, poručio je da se ova kampanja realizuje u 60 lokalnih samouprava sa ciljem upoznavanje srednjoškolaca sa posledicama nemarnosti u saobraćaju, ali i upoznavanje sa svim pisanim i nepisanim pravilima koja se poštuju u sigurnoj i bezbednoj vožnji.

Predavanju je prisustvovao i predsednik Saveta za bezbednost saobraćaja opštine Kula, Karolj Valka, koji je naglasio odličnu saradnju Saveta sa Agencijom za bezbednost saobraćaja, te da su ovakve tribine odlična prilika da se dođe do svesti učenika o ovoj važnoj temi. Saradnica Agencije za bezbednost saobraćaja, Julka Lopušina, na svom primeru osetila je šta znači trenutak nepažnje vozača. Naime, iako je bila na mestu suvozača, ona je usled posledica saobraćajne nesreće ostala nepokretna, a ovom prilikom naglasila je važnost upoznavanja učenika sa eventualnim posledicama loših odluka u saobraćaju, te je istakla da joj je drago ukoliko poruka dopre do učenika.

Tagovi:
Pročitajte još: