Ubedljive pobede Sloge i Bratstva

sport - 025.rs

Danas je odigrana većina mečeva Vojvođanske lige „Sever“.

Fudbaleri Sloge zabeležili su treću vezanu pobedu. Oni su danas ubedljivo savladali apatinsku Mladost sa 4:1. Pred oko 250 gledalaca domaćin je do poluvremena imao prednost od dva gola. Poveli su golom Vukasa u osmom minutu. Prednost je duplirao Šević dvadeset minuta kasnije. Gosti su smanjili pogotkom Dulića u 53. minutu. Ipak, to nije pokolebalo domaći tim koji je do pobedu potvrdio golovima Nikole Miloševića i Ričarda Rajčanjia. Novom pobedom Čonopljanci su dospeli do četvrte pozicije.

Bratstvo iz Prigrevice je lagano stiglo do četvrte pobede nad Hercegovcem iz Gajdobre. Poveli su već u petom minutu golom Nikole Vemića. Do odlaska na odmor Makar je sa dva gola zapečatio sudbinu gostiju. Jovan Lazić je u 55.minutu postavio konačnih 4:0.

„Radnički 1918“ iz Ratkova je bio blizu novih bodova na gostovanju u Subotici. Imali su prednost na poluvremenu od 2:1. Ipak, u nastavku su posustali pa je domaća Bačka trijumfovala sa 4:2.

U derbiju Područne lige Sombor Hajduk iz Stapara je remizirao u Crvenki protiv istoimene ekipe. Domaći su dva puta vodila, na poluvremu ssu imali prednost od 2:1, ali ipak u samom finišu utakmice su gosti stigli do izjednačenja i važnog boda. Ekipa Crvenke je utakmicu završila sa osam igrača, jer su tokom igre isključeni Ivić, Zelić i Simić. Pored toga imali su i pet žutih kartona.

Kordun i Žak svoje utakmice igraju sutra.