Uprkos porazu „Sloga” i dalje prva na tebeli

Fudbalska lopta

Somborski predstavnici, ovog vikenda, ostvarili su samo jednu pobedu u prvenstvu Vojvođanskog „Severa“. Ekipa „Ravangrada 2018“ dobila je derbi začelja protiv ekipe „Đurđina“. Strelci za domaćina bili su Uroš Mandić u prvom i Gojko Pavić u drugom delu meča.

Staparski „Hajduk“ izgubio je na domaćem terenu od ekipe „Preporoda“ sa 1:3. Svi golovi su pali u prvih 45 minuta utakmice. Gosti su poveli u 10. minutu preko Todorovića, a samo minut kasnije, Stojšić je poravnao rezultat. Riđičanac Marko Gnjatović je golovima u 33. i drugom minutu nadoknade prvog dela doneo gostima pobedu i nova tri boda.

Poraz je pretrpeo i lider iz Čonoplje, koji je u derbiju kola poražen u Zmajevu sa 2:1. Gosti su poveli u 74. minutu pogotkom mladog Željka Raškovića. Osam minuta kasnije, Simić je izjednačio, da bi Nebojša Krmar, u 95. minutu, autogolom presudio svom timu. Inače, meč je obeležen sa deset žutih i tri crvena kartona. Uprkos porazu, „Sloga“ je zadržala dva boda prednosti u odnosu na Vrbas i Obilić.

„Ravangrad 2018“ se pobedom učvrstio u sredini tabele, dok je „Hajduk“ u neugodnoj poziciji, trenutno je na dvanaestoj poziciji sa devet bodova.

Narednog vikenda, „Sloga“ dočekuje „Ravangrad 2018“, dok će „Hajduk“ put Turije.